עיצוב מטבח שחור: עוצמתי, מודרני, עמוק.

הביקוש למטבח שחור עולה לאחרונה ויש לכך סיבה. למטבח השחור נוכחות מאוד ברורה, חזקה, הוא מכתיב טון אלגנטי, ייחודי ועל-זמני. אז מה לעשות או לא לעשות כשבוחרים בעיצוב מטבח שחור? הכל כאן.
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
מטבח שחור

סטייל, מודרניות, חדשנות, עומק, חדות. אלו הן המילים הראשונות שעולות לי לראש כשמדברים איתי על מטבח שחור. זוהי מעין קלאסיקה מונוכרומטית– שאולי לא כולם מתחברים אליה אבל למי שכן- זה חיבור חזק מאוד: כמו שוקולד מריר, כמו ויסקי חזק. לא לכולם, אבל למי שכן- זה וואו!

מטבח שחור- האם זה בשבילי?

המטבח השחור הוא עניין שרבים נרתעו (ועדין נרתעים) ממנו. היות ומדובר בצבע מאוד כהה, חזק, עוצמתי- יש לחשוב טוב האם מטבח שכזה מתאים לנו ולא ללכת שבי אחר הטרנד.
סגנון זה יוצר תחושה מאוד מסויימת בחלל. בכדי לנסות לטעום ממנה ולבחון אותה מומלץ לקפוץ לכמה אולמות תצוגה ולנסות לחוות את העיצוב השחור, להסתובב בו, להביט עליו משלל זוויות ובעיקר- לעכל אותו.

החלטה על מטבח שחור

אם הגעתם לנקודה שבה אתם שלמים עם בחירת המטבח השחור, כעת יש לחשוב על גיוונים נוספים. מדובר כאן על זריקות של צבע וטוויסטים שתרצו להוסיף בחלל. שכן ברור שהמטבח איננו חדר חושך ואיננו אמור להיות שחור על שחור.

צריכים הום סטיילינג לבית? השאירו פרטים לתיאום שיחה

מרקמים וטקסטורות

ניתן לגוון מעט אתם המטבח שלכם על ידי בחירת מרקמים וגימורים שונים לחלקי המטבח השונים.
למשל ניתן לבחור את הדלתות העליונות בגימור מבריק ואת התחתונות בגימור מט או למשל בגימור המדגיש את סיבי העץ. אגב, גימור זה הכי בולט בגוונים הכהים ובייחוד בשחור.

גוונים וצבעים

חישבו על פריטים ואקססוריז למטבח שיקפיצו אותו מעט עם זריקות של צבעים מסויימים.
למשל, למטבח שחור שיש בו ידיות- לא הייתי בוחרת בידית שחורה אלא דווקא שוברת באמצעות ידית מטאלית כלשהי שתבלוט על גבי השחור.
בנוסף, אם יש לכם פינת ישיבה במטבח, בחרו למשל כיסאות בצבעים אחרים לגמרי.

שילובים במטבח שלנו

ניתן להקליל מעט את ה"שחור-שחור" ולבחור חלקים מסויימים בו שלא יורכבו מחיפוי שחור אלא דווקא בגוון אחר.
שילוב של שחור עם עץ הוא אופציה שרבים בוחרים בה, ויש לזה סיבה: העץ "מרגיע" מעט את השחור. כך נשיג טוויסט מעט ארצי וכפרי אך בכל זאת שומר על קו מודרני ומוקפד.

גם קונטרסט של שחור עם לבן יכול לתת "בוסט" של אנרגיה למטבח. זה יפתח לנו את החלל ויאיר אותו וכאן השחור דווקא הופך להדגשה מסויימת בחלל ופחות "סוגר" עליו.

לסיכום

לפני שאתם עושים את הבחירה למטבח שלכם, גם השחור (באחת המקונסטלציות האפשריות) הוא אופציה נהדרת לקחת בחשבון. אבל זכרו- צריך לשקול אותה לעומק בצורה יסודית כדי לוודא שזה אכן המטבח בשבילכם.
בהצלחה!

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
עוד כתבות שעשויות לעניין אותך
קרין מרום

קרין מרום

אני קרין. חיה ונושמת עיצוב והום סטיילינג. המגזין הזה קם כדי לתת לכם טיפים, רעיונות, השראה וידע בשיפוץ הבית הקיים או בתכנון הדירה החדשה שלכם.

צריכים הום סטיילינג לבית?
השאירו פרטים לתיאום שיחה