פינה בלב: עיצוב פינת אוכל שיקלע לטעם שלכם

פינת אוכל היא מקום מאוד מרכזי בחיי הבית והמשפחה. רבים מאיתנו בוחרים בקפידה את השולחן, הכיסאות.. אך בכל זאת משהו חסר. כל הטיפים לעיצוב פינת אוכל – כאן.
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
איך לעצב פינת אוכל

תחושות של כיף, משפחתיות, "ביחד" ישר עולות לי לראש כשמדברים על עיצוב פינת אוכל.
זהו חלל שחשוב ליצור בו את האווירה הרצויה, לא להעיק, אך גם לא להחסיר מדיי. כל הטיפים ותמונות השראה ליצירת פינת אוכל מזמינה- כאן.

אחת השאלות הנפוצות בהן נתקלתי היא לגבי עיצוב פינת האוכל.
השולחן החדש- מושלם ותואם את שאר הריהוט בחלל, הכיסאות- בול, אבל בכל זאת יש את התחושה של "חסר", שמשהו לא גמור. בהמון מקרים זו פינה שדווקא נזנחת מבחינת עיצובית כיוון שהיא מעין "פינת ביניים" בין חללים אחרים ובדרך שוכחים לייחד גם אותה.

פינת אוכל- פינה משפחתית קודם כל

הלבשת הבית יכולה לשנות אותו לגמרי, כך גם בפינת האוכל, שבעיני צריכה לשדר חמימות מסוימת (גם תחת עיצוב מודרני), היא צריכה להיות מזמינה, כיפית ורגועה אך גם פונקציונלית ונוחה למשתמש. זהו מקום המפגש המשפחתי בו נחליף חוויות מהיום שעבר, נהנה מהבישולים ומתחושת ה"ביחד". זמן הארוחה הוא הזמן שלנו להתנתק מהמסכים, העבודה והלימודים, ולהתחבר זה לזה.

דגשים חשובים לפני שנתחיל

לא נרצה ליצור עומס רב מדיי בפינת האוכל  – לא מבחינה פיזית כי זו צריכה להיות פינה פונקציונלית ונוחה עם מספיק מקום לסועדים לנוע בחופשיות מסביב לשולחן וכן לאפשר כמות גדולה של אורחים שיוכלו לשבת ולהתרווח, וגם לא נרצה ליצור עומס מבחינה עיצובית (נכון תמיד אגב! כלומר לא להכביד עם סגנונות, כמות פריטים וצבעים.
בנוסף, חשוב לשמור על קשר מסוים לשאר החלל (לרוב מדובר על קשר לסלון ולמטבח).
כלומר להקפיד על אותו גימור בבחירת השולחן כמו בסלון (למשל אותו עץ, או רגליים מטאליות) וכמובן כיסאות תואמים או משלימים.

סטיילינג לפינת אוכל: עיצוב בכמה מישורים תוך שמירה על איזונים

תוכלו להיעזר בשירות הלבשת בית כדי לגעת בכל הנקודות הבאות בצורה מקצועית, הרמונית ונכונה שתחבר את כל האיזורים הקושרים לפינת האוכל שלכם.

תאורה- אור חזק אבל במידה

התאורה היא עניין טריקי מעט בפינת האוכל – מצד אחד נרצה תאורה מספקת (הדגש הפונקציונלי) ומצד שני, לא נרצה תאורה חזקה ובוהקת מדיי אלא נרצה ליצור אווירה רגועה, מאוזנת.
בנוסף, היות והארוחה סביב השולחן מתרחשת במצב של ישיבה, ניתן להוסיף מנורה תלויה מהתקרה באורך שיתאים לגובה השולחן. מנורה שכזו יכולה להכניס אופי ולקבוע את הקו והסגנון של פינת האוכל- למשל מנורה עם כיוון תעשייתי מודרני או למשל מנורה כפרית רומנטית. 

חשוב להכיר- קיר

כלי עיצובי משמעותי וכיפי במיוחד הוא אחד הקירות התוחמים לנו את פינת האוכל. חשוב לבחור דרך אחת בלבד ולפתח אותה בהתאם לחלל.
פינת האוכל הינה מקום חמים ומזמין שאמור לשדר סגנון, עידון, כיף, משפחתיות ועוד. קיימות כמה דרכים לבטא זאת באמצעות הקיר. לשיטה קוראים "קיר כוח" שבאמצעותה יוצרים פוקוס על קיר אחד שמחבר את כל העיצוב וקובע את הטון בחלל.

5 דרכים לעיצוב הקיר בפינת האוכל

צבע

צבעו את אחד הקירות התוחמים את פינת האוכל בצבע שונה, אך עם זאת מאותה קשת צבעים של שאר החלל. שיטה זו עדינה יותר ומאפשרת לנו פשוטו כמשמעו לצייר ולתחום את פינת האוכל שלנו.

אקלקטי

תלו ברחבי הקיר שלל דברים שעושים לכם טוב: (אך היצמדו לקטגוריה אחת ואל תלכו לכוון של "מישמש" כיוון שמשם הדרך לקיר מבולגן קצרה מאוד)
חישבו על רעיונות כמו:

אוסף חמסות שצברתם עם השנים

אוסף צלחות נוי שאספתם מכל הטיולים בחו"ל

יצירות מקרמה בצורות, גדלים וגוונים שונים (מקרמה הפך מאוד טרנדי בתקופה האחרונה!)

או שלל חפצים נתלים אחרים שעושים לכם טוב בעין ובלב

כל אלו יצרו לנו אווירה אתנית, שונה וייחודית ויזכירו לנו חוויות כיפיות מהטיול ההוא ליוון, מירח הדבש בטוסקנה, מהטיול בירושלים בשנה שעברה…
צריכים הום סטיילינג לבית? השאירו פרטים לתיאום שיחה

עם זאת יש לשים לב שלא להגזים ולא להעמיס על הקיר, להשתדל לפזר את הפריטים עם מרחב ביניהם ולדאוג ששאר החלל יהיה ניטרלי ונקי גם מבחינת הגוונים, מכאן שהכיוון האקלקטי מתאים יותר לחללים בהירים, דלים באקססוריז ובעלי צבעים אחידים יותר.
בונוס נוסף לשיטה זו- קל להחליף פריטים תלויים ולשנות מיקומים ביניהם במהלך הזמן כדי ליצור גיוון וריענון לקיר.

פסיפס משפחתי

תלו שלל תמונות משפחתיות מאירועים שונים ומתקופות שונות (תמונות מהעבר הרחוק נותנות נופך ישן נושן ומוסיפות טאץ' מיוחד ונוסטלגי לפסיפס המשפחתי), תוך הקפדה על מסגור זהה- מבחינת צבע, עובי, גימור. (מסגרות שונות לגמרי לכל תמונה יצרו לרוב בליל מאוד לא אחיד ומבולגן ויכבידו על פינת האוכל).
זה יצור אווירה חמה ומשפחתית -דבר שמתאים מאוד לתחושה הרצויה בפינת האוכל. 
הבונוס כאן הוא שגם ניתן לשנות ולעדכן לתמונות חדשות יותר או להחליף בין תמונות קיימות וכך לרענן את הקיר שלנו.

טיפ ליצירת קיר כיפי אך עם זאת מוקפד ומסוגנן: הדפיסו את כל התמונות באותו גוון – כלומר קיר שכולו תמונות בשחור ולבן או קיר שכולו תמונות בעריכה "כמו פעם"- גוונים ורודים וכו'.

הקפדה על הבאת כלל התמונות לסגנון אחיד תיצור שפה משותפת ותיתן גם היא טון מיוחד וסנטימנטלי לפינת האוכל שלנו. רק יש לשים לב לרווח מספיק בין התמונות על פני שטח הקיר.

טפט

בחרו לכם טפט מיוחד עם הדפס כרצונכם ובהתאם ליתר בחירותיכם בחלל (תאורה, שולחן, כסאות, גוונים). ניתן לבחור טפט "רגוע" או טפט עם הדפס בולט, טפט מקושקש אם עם טקסטורה וברק.

לכו עם הלב אך הקפידו על התאמה ליתר נתוני החלל. 
טיפ- למי שהנושא קצת חדש לו וחושש מפני העמסה על החלל, מומלץ תחילה ללכת על הדפס וגוונים עדינים יותר ולאחר שמתרגלים לרעיון- בפעם הבאה להחליף לטפט מודגש יותר.

ציורים

כאן אני מכוונת ליצירות אמנות אם יש בידיכם וגם אם לא- ניתן להשיג היום תמונות לתלייה בשלל צבעים צורות וסגנונות גם ברשתות לעיצוב הבית וגם באינטרנט. בחרו את התמונות בהתאם לסגנון שאתם רוצים ליצור , ניתן תמונה אחת גדולה, שלוש, ארבע עם שפה משותפת, ניתן להציבן באלכסון, בשורה, בטור…
רק שוב, יש להקפיד על התאמה לשאר החלל ולהקפיד על מסגור זהה לכל התמונות.

ולקינוח…

אני מקווה שהמאמר הזה עשה לכם קצת סדר או לפחות פתח לכם את הראש לכיוונים ולאפשרויות השונות העומדות בפניכם בעיצוב את פינת האוכל שלכם.

אני מצרפת לכם כאן סרטון שנותן רעיון איך לארגן תמונות או ציורים במסגרות, איך לסדר הכל על פני הקיר תוך שמירה על אחידות המסגרות.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
עוד כתבות שעשויות לעניין אותך
קרין מרום

קרין מרום

אני קרין. חיה ונושמת עיצוב והום סטיילינג. המגזין הזה קם כדי לתת לכם טיפים, רעיונות, השראה וידע בשיפוץ הבית הקיים או בתכנון הדירה החדשה שלכם.

צריכים הום סטיילינג לבית?
השאירו פרטים לתיאום שיחה