עיצוב שירותי אורחים: מחשבה על הפרטים הקטנים

בבואנו לעצב חדר שירותי אורחים יש כמה נקודות שאולי לא מאוד קריטיות לנו כדיירי הבית אך אם ניישם אותן מבחינת אבזור ותכנון- האורחים שלנו ירגישו מאוד בהבדל.
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
עיצוב שירותי אורחים

תכנון ואבזור נכון של חדר שירותי אורחים יכול לעזור מאוד בכל מיני סיטואציות שעשויים להתקל בהן, ודווקא אז- העניין הופך לקריטי ביותר. בנוסף, זה בונוס נוסף של נוחות עבורנו כדיירי הבית עצמו- וכך חדר השירותים הזה יהיה גם פרקטי עבורנו בשלל מצבים.

תכנון ואבזור נכון של חדר שירותי אורחים יכול לעזור מאוד בכל מיני סיטואציות שעשויים להתקל בהן, ודווקא אז- העניין הופך לקריטי ביותר. בנוסף, זה בונוס נוסף של נוחות עבורנו כדיירי הבית עצמו- וכך חדר השירותים הזה יהיה גם פרקטי עבורנו בשלל מצבים.

שמרו על לוק נקי נטול עומס
ובמילים אחרות- אחסנו את כל מה שצריך בתוך הארונית

בחוץ נשים את הפריטים ההכרחיים בלבד וכמובן את האקססוריז שיכניסו אותנו לאווירה.
את כל האקסטרה נייר, מבשמים, מגבות, סבונים וכו' נאחסן בצורה חכמה ונוחה לשליפה בארונית הייעודית.
מהם הפריטים ההכרחיים בשירותי אורחים?

טוב ששאלתם!- בעיני מה שחשוב הוא סבון ידיים, מגבת ידיים קטנה, מבשם אוויר (ורצוי כזה בבקבוק נאה), פח קטן- ויש כאלו שפוסחים על הוספת פח בשרותי אורחים וההמלצה היא דווקא להוסיף את הפריט הקטן הזה כיוון שבסיטואציות רבות הוא יכול "להציל" את האורח הבא שלכם בכל מיני סיטואציות.
עוד רעיונות שיכולים להוסיף הם קרם ידיים, דאודורנט, מגבונים, מוצרי היגיינה נשית וכו'- כלומר מוצרים ש"יצילו" אורח בעת הצורך, ואותם נאחסן בארונית.

צריכים הום סטיילינג לבית? השאירו פרטים לתיאום שיחה

רעיונות לאחסון בארונית חדר השירותים לאורחים

לכו על הכי יעיל ונוח (וגם יפה!)- אחסנו בסלסלות או קופסאות בתוך הארון וכך תנצלו את השטח בצורה חכמה וקלה יותר לתפעול- כך תיצרו הפרדה בין הקטגוריות השונות ותקלו על השימוש.

קו עיצובי בחדר השירותים

בעקרון, בבתי מגורים משפחתיים כפי שרובנו מכירים, הקו העיצובי שקיים ביתר חללי הרחצה צריך להמשך בחדר השירותים של האורחים.
הכוונה היא- לאותו דגם של אסלה, אותם חיפויי קיר.
במידה ושרותי האורחים הם חדר שרותים בלבד, ללא אמבטיה\מקלחון לא חייבים להשתמש בריצוף מיוחד אנטי-החלקה, אלא ניתן להמשיך בהם עם הריצוף של יתר הבית. כרצונכם.
היות ומדובר בחלל קטן יותר מחלל הרחצה הגדול יותר, מטבע הדברים- השימושיות של החדר הזה שונה: נשתמש בפחות מים, הלחות בחלל פחותה מאשר בחדרי אמבטיה שמתמלאים באדים אחרי כל מקלחת, עמדת הכיור משמשת לשטיפת ידיים בלבד, לעומת אמבטיה בה כנראה נצחצח גם שיניים, ונטפל בכל מיני ענייני הגיינה.
זה מאפשר לנו גמישות רבה יותר בבחירת כיור ומשטח חיפוי.
כך למשל נוכל לבחור חיפוי של משטח עץ- בוצ'ר, נוכל לבחור כיור מונח ולא שקוע, נוכל להציב בוצ'ר גם על גבי המדרגה שנוצרת מעל האסלה ועליה להציב שלל אקססוריז- השמיים הם הגבול.

אקססוריז נוספים לחדר שירותי אורחים

אני אוהבת להשתמש בקו הדימיון בין שירותי אורחים לשירותים במסעדה למשל. יש מסעדות רבות בהן השירותים מהווים חלק בלתי נפרד מהעיצוב והקו הכללי, ובמקרים רבים העיצוב שלהם מתמקד בהענקת תחושת פינוק ויוקרה, כמו מיני-ספא.
נסו ליצור אווירה שכזו בחדר השירותים שלכם- גם עבורכם וגם עבור האורחים.
הפריטים שמעלים את זה שלב קדימה הם מבשם ומגבת כפי שאמרנו אך גם אקססוריז נוספים כמו תמונה מעניינת, צמח או זר, נר ריחני וגם אל תתביישו להוסיף איזה כד קטן או פסלון חמוד שמשתלב.
כל אלו תקפים גם למדף מעל השירותים עצמם במידה ויש/

לסיכום,

עצבו את חדר השירותים לאורחים שלכם בכיף, חשבו עליהם בעת העיצוב ותנו תשומת לב לפרטים הקטנים. נסו להזכר בסיטואציות בהם אתם "נתקעתם" ומה היה חסר לכם כשהתארחתם אצל אחרים ונסו ליישם זאת אצלכם.
בהצלחה!

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
עוד כתבות שעשויות לעניין אותך
קרין מרום

קרין מרום

אני קרין. חיה ונושמת עיצוב והום סטיילינג. המגזין הזה קם כדי לתת לכם טיפים, רעיונות, השראה וידע בשיפוץ הבית הקיים או בתכנון הדירה החדשה שלכם.

צריכים הום סטיילינג לבית?
השאירו פרטים לתיאום שיחה