ברוכים הבאים: עיצוב כניסה לבית

הכניסה לבית מקבלת את פנינו ישר כשחוזרים מיום עמוס שם בחוץ והיא גם התחנה האחרונה שלנו בבית לפני שאנו יוצאים לעוד יום של עבודה וסידורים. לכן חשוב להקפיד על עיצוב מזמין שרומז על הקו העיצובי של הבית ובנוסף ליצור פינה פרקטית ונוחה בדיוק ל"רגעי הקצה" האלו ביום שלנו.
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
עיצוב כניסה לבית

הכניסה לבית היא אחת הנקודות הראשונות שנתקלים בה כשמגיעים אל הבית- היא זו שמקבלת את פנינו לראשונה, והיא זו ששולחת אותנו ליום העמוס שלנו לפני היציאה. לכן, יש לה גם חשיבות פרקטית מאוד גדולה- בה נרצה "לזרוק" פריטים מהידיים בבואנו הביתה, ולאסוף ממנה את אותם פריטים בדרך החוצה: מפתחות, מטרייה, אוזניות בלוטות', שפתון נגד יובש וכו'.

כמה מרכיבים חשובים שיש לזכור בעיצוב כניסה לבית

בחירת מראה

המראה חשובה- אנו נציץ בה לפני שנצא כדי לוודא ש"הכל בסדר" ואין איזה כתם מביך על החולצה או שאיזה כפתור בטעות נשאר פתוח.
למראה יש תפקיד נוסף בהום סטיילינג באופן כללי ובחלל זה במיוחד- היא תורמת לתחושת מרחב כיוון שמראה מחזירה אור ובכך יוצרת תחושה של הגדלת החלל.

קומודה, ארונית ושידה

את הרהיט נציב מתחת למראה ונאחסן בו דברים שחשובים לנו "על דרך" לפני שיוצאים וכמו כן- מקום נוח לאחסון פריטים אלו בקלות ישר כשחוזרים.
ניתן לבחור שידה מרובת מגירות ומדפים לאחסון מרבי (למטריות, כובעים וכו' ) או דווקא שולחן- קומודה עם מגירה אחת למשל.
יש לדאוג ששטח הרהיט לא יהיה גדול מדיי כדי שלא יפריע למעבר. הוא צריך להיות נוח גם מבחינת הגודל שלו וכמובן- שיתאים לסגנון של החלל.

צריכים הום סטיילינג לבית? השאירו פרטים לתיאום שיחה

על גבי הרהיט בכניסה לבית

על הרהיט (שיכול להיות קומודה, ארונית, שידה וכו') אני אוהבת לשים אקססוריז יפים- חישבו למשל על עציץ קטן שעושה לכם טוב בעין ובלב, כזה שיהיה לכם כיף לראות בכל פעם שנכנסים הבייתה, אולי דווקא דיפיוזר שיקבל את פניכם עם ריח נעים, או- תמונות משפחתיות (מעט! לא יותר מ2,3) שתמיד כשניכנס הבייתה או נצא החוצה יעלו בנו חיוך.
פריט נוסף שיכול להועיל הוא קערה לפריטים ש"זורקים" כשמגיעים הבייתה, ו"שולפים" ישר כשיוצאים. ניתן לשים באותה קערה מפתחות, ארנק או מטבעות למשל.

תאורה בכניסה לבית

את כל הפינה הזו הייתי מאירה בצורה עדינה ולא חזקה מדיי: פנס קטן מעל המראה  או משני צידיה יכול להוסיף לפינה הזו ולהשלים אותה.

עיצוב קיר הכניסה

הנושא כאן תלוי מאוד במיקום הכניסה ועל איזה מהקירות מדובר.
לפעמים ניתן לשקול ביצוע של קיר כוח בצורה מסויימת, למשל באמצעות טפט שיהווה רקע עדין לפינה זו, בריקים שיוצרים תחושת חמימות ביתית, או פשוט להוסיף מעט תמונות על הקיר אם זה מתאפשר.

לפני שנועלים

חשוב לי שתבינו את חשיבות המבואה, הכניסה לבית. רבים משקיעים כל כך בעיצוב כל חלל, אך זו גם פינה מאוד חשובה ומשמעותית במהלך היום שלנו, אותה לפעמים נוטים לשכוח וחבל שכך.
נסו ליצור לכם פינה שמאפיינת אתכם, עונה על הצרכים שלכם ושל בני ביתכם ותופתעו כמה זה ישרת אתכם במהלך היומיום,
בהצלחה!

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
עוד כתבות שעשויות לעניין אותך
קרין מרום

קרין מרום

אני קרין. חיה ונושמת עיצוב והום סטיילינג. המגזין הזה קם כדי לתת לכם טיפים, רעיונות, השראה וידע בשיפוץ הבית הקיים או בתכנון הדירה החדשה שלכם.

צריכים הום סטיילינג לבית?
השאירו פרטים לתיאום שיחה