עיצוב חדר שינה מודרני

עיצוב חדר שינה מודרני דורש מאיתנו להביא בחשבון את העובדה שחדרי השינה הם מקום המפלט שלנו, הם החלל שאנחנו פוגשים בתחילתו ובסופו של כל יום בשגרה שלנו.
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
עיצוב חדר שינה מודרני

למה להשקיע בסטיילינג לחדר השינה? פעמים רבות שומעים אנשים שמתפשרים על עיצוב חדר השינה שלהם כי לפעמים קיימת התפיסה השגוייה של "זה חדר שרק ישנים בו!"- כאשר אם חושבים בעצם לעומק, זו בדיוק ה-סיבה הכי מוצדקת להשקעה בחדר הזה ואף להיעזר בשירות הום סטיילינג ייעודי. אספנו לכם כאן המון נקודות, טיפים ותמונות לעיצוב חדר השינה המודרני שלכם.

לחדר השינה שלנו משמעות גדולה והשפעה רבה עלינו, על מצב הרוח שלנו והדרך בה עובר עלינו היום. העיצוב בחדר השינה הוא הדבר הראשון שרואים כשפוקחים את העיניים "על הבוקר", וזה גם הדבר האחרון שרואים לפני שעוצמים את העיניים ונרדמים. יש לכך השפעה מכרעת עלינו ומכאן החשיבות הרבה לכל אלמנט ואלמנט בחדר.

ההמחשה עובדת הכי טוב עם מקרי קיצון.
דמיינו לכם חלל עם צבעים בוהקים, לא קשורים, בלאגן עיצובי שמבוסס על בליל לא אחיד של סגנונות, צבעים ורהיטים.
הרי שחלל כזה ישרה עלינו תחושה של אי סדר, חוסר איזון ובוודאי לא יתרום לתחושה הכללית שלנו.

סגנון עיצוב מודרני בחדר השינה

כשמדברים על חדר שינה בעיצוב מודרני, יש להדגיש לעצמנו את העקרונות הרלוונטים של הסטייל המודרני, העכשווי והעדכני כך שנוכל לפעול על פיהם בשלבי העיצוב השונים.
כעת נעמוד על כמה מהעקרונות הבולטים שיהיו רלוונטים לחלל השינה.

מינימליזם ופשטות בעיצוב חדר השינה המודרני שלנו

אחד הדברים הבולטים בתחום העיצוב בשנים האחרונות הוא עניין הצמצום, הפחתת העומס ובמילה אחת- מינימליזם.
נסו להקטין למינימום את כמות הפריטים בחלל- רהיטים, קישוטים, אקססוריז, טקסטיל ועוד.
נסו לפשט את החלל על ידי הצמדות לסגנון עיצובי מסויים ופחות ליצור ערבובייה של סגנונות, גוונים וכו'.
כמובן שזה לא אומר לוותר ולהעלים אלמנטים עיצוביים לגמרי אלא דווקא להצמד למיטב שבהם. בתחום האקססוריז למשל, אל תעמיסו 5 פסלים על כל ארונית, 7 תמונות על כל קיר ועציץ בכל פינה של החדר. תנו לפריטים כבוד ואפשרו להדגיש את עצמם בחלל, תנו להם את הבמה. בחרו אוסף מצומצם אך משמעותי של הפריטים שהכי חשובים לכם, הכי מדברים אליכם והכי משתלבים בחלל.

קווים נקיים בחדר שינה מודרני

בחדר שינה נרצה ליצור תחושת רוגע, שלווה, סדר ובעיקר ליצור מקום שבו נוכל "להנמיך את הווליום" של כל מה שעבר עלינו ביום ולהתנתק בכדי לצבור אנרגיות ולטעון מצברים ליום הבא.
הסטייל המודרני מדבר על פשטות כפי שאמרנו, אך מעבר לפשטות מבחינת כמות הפריטים בחלל מדובר גם על הסגנון שלהם. נרצה ליצור גימורים חלקים, נקיים, ללא פיתוחים, גלים ותוספות קלאסיות למיניהן.
הריהוט למשל ייבחר כך שיהיה בעל קווים ישרים ונקיים, זוויות ישרות ובלי יותר מדיי תוספות עיצוביות שאינן נחוצות לנו במקרה הזה. גם המרקם של הרהיט צריך לשדר פשטות ואחידות מסויימת עם העיצוב של החלל. אני ממליצה ללכת על ריהוט בעל גוון אחיד וחלק (מט או בהיר- לבחירתכם) וללא טקסטורה או לחילופין- עץ בגימור פשוט וללא שלל אפקטים כמו צביעה ושפשוף ומראה "ענתיקה" –אם בחרתם בעיצוב חדר שינה מודרני, זה לא המקום לכל התוספות האלו.
נסו לשמור על קו זה גם בתוספות של האקססוריז והתמונות שפשוט ישלימו את המראה ולא יבלטו עליו בצורה צעקנית ויקחו אותנו למקום אחר לגמרי.

צריכים הום סטיילינג לבית? השאירו פרטים לתיאום שיחה

סימטריה בחדר השינה

זהו עקרון חשוב בחדר שינה באופן כללי גם בלי קשר לסגנון עיצובי כזה או אחר. אך במיוחד אם עוסקים בסגנון עכשווי, הסימטריה כאן חשובה מאוד לחיזוק הטון המרגיע, השלווה וההרמוניה.
כך למשל על גבי קיר המיטה נרצה להציב את המיטה (ברוב המקרים!) במרכזו של הקיר.
כמובן הדבר ממשיל גם לגבי השידות הזהות והנורות הזהות משני צידי המיטה וכן הלאה.

הרמוניה- פלטת צבעים וגוונים בחדר שינה מודרני

ההשקפה המודרנית לגבי חדרי השינה, כפי שכבר אמרנו אומרת שנרצה ליצור חלל עדין מרגיע והרמוני. זאת נשיג באמצעות שמירה על גוונים נייטרלים ברוב החלל. אגב, נושא הרקע הנייטרלי נכון בהמון סגנונות ובהמון מצבים יסייע לנו לשנות את הסגנון במעט או בהרבה באמצעות שינוי האקססוריז. מדובר בעצם על התבססות של צבעים רכים ונייטרלים עם אופציה לקריצה קטנה עם הדגשה של גוון שונה מסויים.

ריצוף בחדר שינה מודרני

מבחינת אותו רקע נייטרלי מדובר על בחירת ריצוף עדין, ללא דפוסים "מקושקשים" כמו שרבים אוהבים לבחור למשל לחלל הרחצה.
אגב בעיצוב מודרני, הריצוף המודרני יכול להיות מעט כהה וזה יכול לתת רקע נהדר לחדר. העניין עם ריצוף כהה זה שהוא מכתיב איזשהו טון שיכול להגביל אותנו אם נרצה לשנות את העיצוב בהמשך הדרך- למשל ריצוף אפור כהה הוא מאוד מודרני, עכשווי ואוונגרדי. אם נרצה ליצור בהמשך חדר שהוא דווקא קלאסי נוסטלגי- הריצוף מאוד יפריע לזה. זאת לעומת ריצוף בז'י שיכול לעבוד עם כל סגנון עיצובי שקיים.
פרקט הוא גם אופציה נהדרת לחדרי שינה שיכול לתת לנו תחושה של "בית מלון", פינוק, הוא מחבר לטבע ומרגיע מאוד.

קירות בעיצוב חדר השינה המודרני

מבחינת הקירות- בהחלט יש ליצור רקע נקי, לבן-שמנת ולא מעבר לכך.
צביעת כל קירות החדר בצבע שאיננו מהסקאלה הלבנה יכול ליצור תחושת חושך, להכביד.
אם תבחרו באלמנט עיצובי של קיר כוח– זו אופציה נהדרת לתת טון ודגש בחלל, לתת מיקוד מסויים ולהכניס קצת צבע, הדפס או מרקם לתערובת העיצובית שלכם בחדר.

היות ומדובר בחדר שינה, כדי שנוכל ליצור את התחושה המבוקשת- מומלץ ללכת על גוונים\הדפסים\מרקמים עדינים ושקטים.
בכל אופן, ממליצה לחשוב בצורה הזו- קיר הוא יסוד גדול מאוד בחלל, ואם בחרנו להלביש עליו צבע או הדפס- יש לשמור על קו רגוע יותר בבחירת האקססוריז שישלימו אותו.

טקסטיל בחדר השינה המודרני

ספציפית בחדר השינה, טקסטיל הוא אלמנט עיצובי לכל דבר ועניין. הרהיט הכי גדול בחדר השינה שעומד לו באמצע החדר הוא המיטה שלנו. המיטה מוצעת במצעים, כריות, כיסוי וכו' ומתחתיה או לצידיה ניתן בהחלט לפגוש פעמים רבות שטיח וכמובן על גבי החלון – וילון.
הטקסטיל הוא המקום שלנו להכניס קצת יותר אופי, גוון והדפס אך בצורה זהירה בהתחשבות בכל האלמנטים הקיימים בחלל.
בחרו מצעים כאילו אתם בוחרים תמונה לחדר, לא פחות! לכו על גוונים שקיימים בחדר, ואם אין לכם שום פריט בולט מדיי בחלל, ניתן גם לבחור מצעים עם הדפס כלשהו שיבליט את המיטה. כך- המיטה היא האלמנט העיצוב הבולט שלכם בחלל והבמה היא שלה.
בשטיח יש ללכת לא רק לפי מראה אלא גם לפי נוחות ותחושה פיזית- שכן שטיח מגרד וגס איננו נעים למגע- במיוחד לא לצעד הראשון כשקמים בבוקר.
בנושא השטיח אני יותר ממליצה ללכת על מרקמים כיפיים, פלאפיים, או עדינים.
נושא הגוון וההדפס בעיני צריך לשרת את כל החלל ולהשתלב עימו, ולא לבלוט עליו יותר מדיי.
וילונות לחדר השינה צריכים להיות עדינים, בגווני קרם\לבן\אפור- בדומה מאוד לקירות.
אני אישית אוהבת את התזוזה המרגיעה של וילון מבד חצי שקוף, דקיק ועדין שמתנופף ברוח כשפותחים את החלון. אין יותר "בית מלון" מזה!
תוספת נחמדה מאוד של סטייל- הוסיפו כריות נוי וכיסוי מיטה בהתאם למצעים ולחדר.(אם אתם בעניין ולא אכפת לכם לסדר בכל ערב ובכל בוקר מחדש את התצוגה)
גוונו במרקמים- ניתן להוסיף כריות פרוותיות "פלאפיות", מאורכות, עגולות, מרובעות וכו'.

אקססוריז נוספים

אז אחרי שעיצבנו את הקירות, המיטה, השטיחים- עדיין נותרנו עם חדר מעט "ריק" וערום.
הוסיפו מעט אלמנטים שעושים לכם טוב בעין ובלב כמו למשל צמח קטן באחת מהפינות, פסלון קטן שאתם אוהבים, תמונה על הקיר שאתם אוהבים את המשמעות שלה ועוד.
קבעו לעצמכם מכסה נמוכה לקולקציה מצומצמת של פריטים שיכניסו מעט אופי, אישיות, צבע וסגנון לחלל, אספתי לכם כאן כמה דוגמאות להמחשה:

לפני שמכבים את האור

אני מקווה שהנקודות כאן עזרו לכם בראש ובראשונה להבין את החשיבות הגדולה בהשקעה בעיצוב חדר השינה שלכם, שעשיתי לכם כאן קצת סדר וכיוון בראש לגבי הבחירות שלכם בעיצוב חדר שינה בסטייל המודרני.
בהצלחה!

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
עוד כתבות שעשויות לעניין אותך
קרין מרום

קרין מרום

אני קרין. חיה ונושמת עיצוב והום סטיילינג. המגזין הזה קם כדי לתת לכם טיפים, רעיונות, השראה וידע בשיפוץ הבית הקיים או בתכנון הדירה החדשה שלכם.

צריכים הום סטיילינג לבית?
השאירו פרטים לתיאום שיחה