עיצוב קיר סלון מודרני

הסלון הוא החלל המרכזי בבית ובו אנו מארחים ומבלים יחד. עיצוב קיר סלון בסגנון מודרני מעסיק רבים מאיתנו כדי שנוכל ליצור את ההתאמה המושלמת לחלל הביתי שלנו.
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
קיר סלון מודרני

עיצוב הסלון כרוך בהמון גורמים וצריך להיעשות בצורה נכונה והרמונית. הסלון הוא חלק מחלל המגורים שלרוב מקושר לפינת האוכל וגם למטבח ולכן הוא צריך להתכתב עם הקו העיצובי באיזורים אלה.

הסלון הביתי צריך להשרות חמימות, נינוחות להיות פרקטי אך גם נעים לשהייה ולאירוח.
המשמעות היא שהסלון שלנו צריך להכיל מספיק מקומות למנוחה/ ישיבה, שולחן בגובה ובגודל מתאימים ועוד. אבל אחד האלמנטים העיצוביים הבולטים בסלון שלנו ובחלל המגורים בכל- הוא הקיר המשמעותי של הסלון והאופן בו נבחר לעצב אותו.

הקיר המשמעותי בסלון יכול להיות קיר הטלוויזיה, הקיר של פינת האוכל או דווקא הקיר של הספה. זה מאוד תלוי במבנה של החלל אך לרוב קל מאוד להגדיר מהו קיר הכוח שלנו. כשאני מביטה על חלל מגורים אני לוקחת את כל מרכיבי החלל בחשבון יחד עם נתונים נוספים כמו מיקום החלונות, המסדרון ואולי אפילו הימצאות של פינת עבודה באיזור. כל אלו יכולים להשפיע על ההחלטה העיצובית החשובה הזו.

צריכים הום סטיילינג לבית? השאירו פרטים לתיאום שיחה

קיר כוח הוא מושג שמתאר קיר משמעותי בחלל ואותו מעצבים בצורה שונה משאר הקירות. העיצוב הייחודי של הקיר הזה יוצרת בידול שלו משאר הקירות וכך מקבלים הדגשה של האיזור הקרוב לקיר בין אם מדובר בפינת אוכל, מקלחון, פינת טלוויזיה וכו'.
יש כמה דרכים באמצעותן ניתן להדגיש את הקיר ולתחום את החלל בצורה מתאימה ונכונה.

אספתי לכם כאן כמה דוגמאות לעיצוב קיר סלון מודרני

אתם מוזמנים לשאוב השראה לרעיונות שתוכלו ליישם בהלבשת הסלון שלכם בצורה ובסגנון שיתאימו לכם ולעיצוב הכללי.

1. קיר טלוויזיה מודרני

שימו לב איך הטלוויזיה משובצת כאן במרכז של כוננית גדולה שמשתרעת על כל הקיר.
בין לבין צירפו בה באלמנטים עיצוביים ואקססוריז מעניינים שמשלימים הכל יחד לקיר ייחודי מאוד.

2. קיר ספה בעיצוב מודרני

בדוגמא הבאה, קיר הקיר שמאחורי הספה נבחר לקיר הבולט בחדר. הגוון הירקרק מעניק לו ייחודיות בחלל והתמונות מאוד מאזנות את הקיר משום שהגוונים שלהן דומות לגווני הספה והשטיח והכל נראה יחד כמו סט מתואם לגמרי!

3. קיר החלונות כקיר כוח

חלון יכול לגמרי להפוך קיר למוקד משיכה- גם מבחינת גודל החלון, הצורה שלו, ריבוי חלונות בקיר המדובר וגם מבחינת האופציה לצרף לקיר הזה וילונות בולטים ומושכים, תמונות בין החלונות ומה לא! נסו לחשוב על הסידור של הקיר והקומפוזיציה הנכונה עבורו.
בדוגמא כאן אין ספק שגוון החרדל שולט פה ויוצר אווירה חמימה וביתית. הוילונות בגוון הזה מאפשרים ליצור אווירה נכונה ומחברים את כל הצבעים של המרכיבים בחלל.

4. קיר סלון מיוחד עם בטון

אחד הטרנדים הבולטים והמבוקשים כיום בעיצוב סלונים הוא קיר טלוויזיה בציפוי בטון ורצועות עץ.
העץ מחבר אותנו לטבע ושובר מעט מהקרירות והתחושה התעשייתית של הבטון. הם שילוב מנצח יחד מבחינת הניגודיות שלהם שמשלימה זה את זה.

5. קיר סלון מודרני המתחבר לפינת האוכל

במידה והבית שלכם מסודר בצורה דומה, זו דרך נהדרת ליצור המשכיות שתגדיל את חלל המגורים על ידי זרימה וחיבור של הסלון לפינת האוכל באמצעות קיר משותף שהוא גם קיר הכוח.
שימו לב כאן כיצד הגוון האפור והאלמנטים (תמונות ומראה) מייחדים כל איזור אך בכל זאת מתמזגים זה לזה.

לסיכום,

נסו לקחת צעד קדימה את עיצוב החלל על ידי בחירת הקיר המשמעותי בו והענקת עיצוב יחודי לקיר הזה כדי לתת דגש על פינה מסוימת בחלל.
כך תוכלו ליצור מעין פוקוס ומיקוד על איזור מסוים בחלל המגורים שלכם, דבר שיכול לאזן מאוד את החלל.

בהצלחה!

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
עוד כתבות שעשויות לעניין אותך
קרין מרום

קרין מרום

אני קרין. חיה ונושמת עיצוב והום סטיילינג. המגזין הזה קם כדי לתת לכם טיפים, רעיונות, השראה וידע בשיפוץ הבית הקיים או בתכנון הדירה החדשה שלכם.

צריכים הום סטיילינג לבית?
השאירו פרטים לתיאום שיחה