השראה למטבח כפרי

למטבח הכפרי יש קסם משלו- לוק קלאסי, מסורתי, תחושה אירופאית עושה חשק לחטוף סיר ולהתחיל לבשל... ליקטתי לכם כאן 5 דוגמאות להשראה עבור המטבח הכפרי שלכם.
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
השראה למטבח כפרי

מטבח כפרי הוא אחד המונחים המחופשים ביותר בגוגל בהקשר לעיצוב מטבח- ולא בכדי!
במטבח כפרי עוברת תחושה של מקום מזמין, נעים וחמים עם ניחוח של נוסטלגיה ורטרו. אלו אלמנטים שמאוד מתאים לכלול במטבח שלנו, שכן המטבח כמעט תמיד מהווה מוקד משפחתי.

1. מטבח כפרי לבן- קלאסיקה על זמנית

כשאומרים מטבח כפרי כמעט תמיד קופצת לראש תמונה בסגנון של התמונה מעל: מטבח לבן-קרם, שיוצר תחושה של חלל גדול ומואר. הדלתות מעוטרות במסגרות בתוספת ידיות בלוק מתכתי על גבול המוזהב שיוצר לוק יוקרתי יותר ונוצץ.
את הסגנון סוגרות המנורות שהמתכת שלהן מתכתבת בדיוק עם הידיות .
נקודה חשובה לשים אליה לב כאן- המחשבה על הפרטים הקטנים, כולל התאמת הברז לידיות. ניתן לבחור ברז יפה ובסטייל הנכון ולא לוותר על הפונקציונליות והאיכות!

2. מטבח כפרי עם עץ וחספוס מהטבע

מטבח כפרי "אסלי" בעיני רבים יכול להתפרש גם כמטבח שכולו עץ – מטבח מסורתי, אותנטי שמדגיש את המקור הטבעי שלו – חומר הגלם. גם כאן חוזר אותו מוטיב שנראה כאן בכל המטבחים הכפריים: מסגרות בכל הדלתות.
שימו לב לבחירה של הברז המיוחד שמעביר את אותה תחושת רטרו.

צריכים הום סטיילינג לבית? השאירו פרטים לתיאום שיחה

3. מטבח עם קריצה לגוונים נוספים

כמו שניתן לראות כאן, גוון הקרם מתחבר בצורה נפלאה וטבעית עם הירקרק-אפרפר שנחשב לגוון יותר "מודרני", אך בזכות השילוב עם הלבן הצליחו ליצור כאן מטבח רק, עדין, בכל זאת מאוד מואר עקב הגוונים הבהירים.
באי הירוק בחרו משטח בוצ'ר וזו בחירה נהדרת מכיוון שהיא מחברת את גווני מהטבח השונים ומכניסה עוד קצת טבע פנימה. כמובן שבמקרה הזה גם הריצוף שמזכיר חצרות של בתים מפעם תורם גם לכל תחושת הוינטג' שאופפת את המטבח אך עם זאת- המטבח מאוד קליל ונעים.

4. מטבח שכולו ירוק וגם כפרי- אפשרי!

כאן המטבח נראה מאוד כפרי, אך יש בו טוויסט שנותן לו לוק מודרני ועכשווי יותר:  השיש האפור בהיר לוקח את גוון הפיסטוק למקום אחר, חדשני יותר, ייחודי ופחות צפוי משיש לבן-קרמי שלרוב מצרפים בטבח כזה.

דבר נוסף שאני רוצה להדגיש במטבח הזה הוא קיר התמונות המשפחתיות שיצרו בחלל המטבח מעין קיר כוח – בחירה לא שגרתית בכלל שמכניסה קסם מן העבר לחלל ומעוררת אותו. בחירת המסגרות כאן נעשתה בקפידה, ועל אף שהמסגרות אינן זהות, הצירוף שלהן יחדיו יוצר חיבור מיוחד ונותן אופי לכל תמונה לחוד ולכל התמונות יחדיו. עם זאת, התמונות לא מכבידות ויחד עם המטבח הקליל עם הקריצה המודרנית והקריצה הכפרית קיבלנו חלל מאוד ייחודי ומעניין.

5. מיוחד, כבר אמרנו?

אמנם גוון התכלת פחות קופץ לנו למחשבה כשמדובר על עיצוב כפרי, על קלאסיקה אבל הינה דוגמה מדהימה שמוכיחה שאין כמעט דבר כזה "לא" בעיצוב. גוון התכלת הבהיר לוקח את המטבח שלנו למקום עדכני יותר ועכשווי ועדיין שומר על היסודות- דלתות המטבח מעוצבות עם מסגרת, הידיות מפליז משלימות את החבילה.
החיבור לטבע והצגת העץ הגולמי נבחרה כאן למשטח הבוצ'ר שהגוון והטקסטורה שלו משתלבים בדיוק עם הגוון התכלכל שנבחר לדלתות המטבח. המנורות מעל הדלפק סוגרות את החיבור עם הידיות וכמובן שלא שכחו להשלים גם את הכיסאות שהם כמעט כמו סט מותאם מראש לבוצ'ר. מקסים. 

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
עוד כתבות שעשויות לעניין אותך
קרין מרום

קרין מרום

אני קרין. חיה ונושמת עיצוב והום סטיילינג. המגזין הזה קם כדי לתת לכם טיפים, רעיונות, השראה וידע בשיפוץ הבית הקיים או בתכנון הדירה החדשה שלכם.

צריכים הום סטיילינג לבית?
השאירו פרטים לתיאום שיחה