דברים טובים באים באריזות קטנות: עיצוב חדר אמבטיה קטן

אינטימי, מואר ומרגיע- אלו המאפיינים שנרצה ליצור בחלל רחצה קטן. כל הטיפים והשיטות להשיג חדר אמבטיה יוקרתי ובוטיקי עם נתוני השטח.
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
עיצוב חדר אמבבטיה קטן

אצל רובנו שטח חדר האמבטיה קטן ביחס לשאר החדרים מה שמציב לנו אתגר מסוים בניסיון להפוך אותו למרווח יותר או לפחות להקנות לו תחושה של יותר מרחב ממה שיש בפועל. מכאן שזהו נושא שמעסיק רבים מאתנו, ובצדק.

בעיני, חדר האמבטיה צריך להשרות עלינו תחושת יוקרה, רוגע, "כמו סוויטה במלון".
בחדר הרחצה אנו נמצאים בסיטואציה אינטימית, יומיומית שלרוב מתרחשת בקצוות היום- בבוקר: לפני שכל הבלאגן מתחיל, ובערב: בסוף אותו יום עמוס חוויות.

בנוסף, משום שבחדר האמבטיה, כמעט כל בחירה עיצובית היא סטטית וקשה לשינוי (מיקום האמבטיה, הקרמיקות וכו), יש לחשוב טוב טוב לפני שמבצעים בחירה בקטגוריות האלו.

בעיצוב ובהלבשת חלל רחצה קטן יש כמה נקודות מנחות שכדאי להצמד אליהן בכדי ליצור תחושה יותר מרווחת, נינוחה, מרגיעה ומוארת.

הלכה למעשה: עיצוב חדר אמבטיה קטן

קרמיקה

ליצירת חדר רחצה ניטרלי, מרגיע, ברוב קירות החדר (או בכולם) לכו על גוונים בהירים וחמימים על הקשת של הלבן-קרם-קפה-ורדרד בהיר-אפרסק.

צבעים מהכיוון הזה יפתחו את החלל ויגרמו לו להראות גדול מכפי שהוא באמת כיוון שהם מחזירים אור.

בנוסף, אלו גוונים מרגיעים שמאפשרים לנו להגיע לאווירת "בית המלון" שהמון מבקשים להשיג בחדרי הרחצה שלהם. אלו גוונים שמשדרים יוקרה ועידון.
עוד נקודה שחשוב לשים לב היא שאלו גוונים יחסית ניטרליים ומכיוון שהקרמיקות הן אחת הפריטים שהכי קשה לשנות- חשוב שנבצע בחירה נכונה ומדויקת ושלא נלך שבי אחרי טרנדים שבשנה הבאה יימאסו לנו. חשוב ללכת על קלאסיקות שיישארו רלוונטיות תמיד. 

חלל אמבטיה קטן

(גוונים קרירים או כהים יותר לרוב קירות החדר, הם אמנם יפים ובעלי אפקט מרגיע וקשורים לעולמות המים אך הם יותר מקטינים את החלל ויוצרים תחושה הפוכה ממה שנרצה להשיג במקרה של חלל רחצה קטן).

קיר (שמעניק) כוח

אפשרו לעצמכם ליצור בכל זאת גיוון על ידי בחירת אחד הקירות לקיר כוח – קיר המקלחת או קיר המראות. ניתן ליצור את הכוח והמיקוד באמצעות קרמיקות באותו צבע אך במרקם שונה או בגוון מעט שונה משאר החדר. זה יוצר תחימה נכונה של החלל מבלי להעיק עליו ולהקטין אותו.

קירות כוח כהים או בעלי דפוסים דרמטיים מדיי, מסיחים את תשומת הלב אליהם – לפעמים יותר מדיי ותוחמים מאוד את החלל עד כדי הקטנתו ויצירת תחושה קודרת. 

את האדג'יות, הטרנדים והתעוזה- שימרו לאקססוריז. שם תשחררו כל פנטזיה עיצובית שיושבת אצלכם בלב, נדבר על זה בהמשך

הגוון הנכון לכלים סניטריים בחדר אמבטיה

גם כאן חשוב לבחור את מה שלרוב כולנו לוקחים- לבן או שמנת. 

הגוונים הללו יתכתבו בצורה נכונה עם הקרמיקות הנייטרליות שתבחרו לפי אותו עקרון ויצרו תחושת ניקיון ואור בחלל. (אין כמו להכנס לאמבט נקי, לבן, מרגיע ומאיר עיניים אחרי יום עבודה ארוך ומייגע!)

השתדלו לבחור את הגודל הנכון לכם והמינימלי שניתן בכדי לשמור על נוחות ומרחב תנועה בחלל הקטן מאליו. אל "תתקמצנו" על הגודל כי בסופו של דבר חשוב להרגיש נוח! (אך עם זאת, האמבטיה לא אמורה "לאכול" חצי חדר…).
שמרו על מרחב תנועה מספיק ליד הכיור ויחידת האחסון שלו.

בחירת שיש לחלל רחצה קטן

אם ביכולתכם להציב משטח שיש או דמוי שיש בחדר הרחצה – מה טוב. זה יכול לגוון את המרקם והגוונים של הקרמיקות. גם כאן- בחרו גוון ומרקם שישתלב עם הקרמיקה וישלים את כל התמונה. במקרה של חדר רחצה קטן, פחות מתאים "לשבור" כיוון באמצעות המשטח.

יחידת אחסון- מספיק, פרקטי, אסתטי

בעקרון חדר אמבטיה אמור להכיל מוצרי טואלטיקה בסיסיים ומגבות.

דאגו ליחידת אחסון שתספיק לכל אלו בצורה נוחה ופרקטית קודם כל ולאחר שהגדרתם את הגדלים הדרושים לכם, חישבו על גימור שיתאים לחלל וישלים אותו.
נצלו את השטח שמתחת לכיור וניתן אף לשקול יחידה עומדת לצד הכיור או יחידה תלויה לצידי המראה שתבחרו. גם כאן- שמרו על הרמוניה בבחירת הצבעים והשילוב עם הקרמיקה.

צריכים הום סטיילינג לבית? השאירו פרטים לתיאום שיחה

פריטים שקל לשנות ולגוון באמצעותם את האווירה בחדר הרחצה – בצ׳יק

מראות- דווקא לא סטנדרט!

בחדר אמבטיה קטן- בחרו מראה גדולה, זה הכלל.
מעבר לעובדה שמראה גדולה היא נוחה ופרקטית יותר לשימוש, היא גם אמצעי משמעותי להחזרת אור. ככל שנביא מראה גדולה יותר – כך נאיר ונגדיל את החלל.

בנוסף, קל יותר לשנות אותן בחלוף השנים ובכך לשנות את ההום סטיילינג לגמרי.

המראות הן ההזדמנות להעז:
1. "צאו מהמסגרת" עם בחירת צורה לא שגרתית למראה: אליפטית, מעוגלת או שלל צורות שונות – לכו על זה. 

2. "היכנסו למסגרת" (כן כן!), בחרו מראה שונה לגמרי מהסטנדרט המלבני, עם מסגרת מיוחדת שתשלים את שאר החלל ותביא את הסטייל שרציתם ליצור- קלאסי? מודרני? אדג'י? המראה תורמת המון לחלל כשאינה סטנדרטית. 

אקססוריז: ״אלוהים נמצא בפרטים הקטנים״

שינויים קטנים, תפתעו, יכולים ליצור הבדלים גדולים מאוד! אם תרצו לרענן ולשנות את חדר הרחצה שלכם ותבחרו להיעזר בשירות הום סטיילינג מקצועי, תוכלו להגיע לתוצאות המיטביות עבורכם.

ידיות שונות לארונות – שינוי זול, נגיש ומרענן שניתן לבצע בכל עת בהתאם לשינוי הסגנון הרצוי.

שינוי והחלפת ברזים- משנים מיידית את החלל. בחרו ברז שונה בגוון ובצורה מהניקל הכסוף הסטנדרטי.
לכו למשל על פליז שמשתלב עם מסגרת מראה זהובה וידיות זהובות לארונות- ויצרתם לכם חדר אמבטיה קטן, בוטיקי ויוקרתי!

או אולי גוון שחור מט – עם מראה ממוסגרת בשחור והנה לכם חדר אמבטיה סופר מודרני ועדכני.

בנוסף, תחושה של מלון ניתן ליצור על ידי קישוטים מעטים ומסוימים – למשל מבשם חדרים בבקבוק נאה שניתן להניח בפינה בחדר, סט הסבונייה- כוס לכיור: קיים כיום מגוון רחב של סטים מהממים בסגנונות שונים ומשונים, ומה שנשאר זה רק לבחור

כמו כן, ניתן להוסיף איזה קישוט קטן בפינת הכיור אם יש מקום- אני בחרתי במעין קערה בצורת צדף זהוב שפשוט עושה את ההבדל ומוסיפה בעיני את מה שהיה חסר לי שם.

תנו כבוד לטקסטיל

מבחינת נושא הטקסטיל– רבים נוטים להזניח את חשיבותו בהלבשת הבית. תופתעו לגלות שיש לו משמעות והשפעה ניכרת על החיבור של כל האלמנטים יחד.

שטיח אמבט יוצר חמימות ונעים למגע- תמיד תורם לחלל הרחצה.

מגבות- בחרו מגבות שמתכבות עם החלל (אני אישית אוהבת מאוד מגבות לבנות עם קישוט עדין בקצה, זה יוצר לי תחושה של ספא).

אל תשכחו להוסיף מגבת לניגוב הידיים בקרבת הכיור!

חדר אמבטיה קטן – לא בהכרח חסרון

אני מקווה שאחרי הטיפים בכתבה, תראו בחדר רחצה קטן כהזמנות להוציא את המיטב מהחלל שברשותכם כך שתיצרו מקום מרגיע, כיפי, שקט ופרקטי .

מצרפת לכם סרטון שאהבתי להשראה ורעיונות על סידור האקססוריז.

אני ממש אשמח לשמוע מה דעתכם ובאיזה טיפים אתם השתמשתם בחדר האמבטיה שלכם.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
עוד כתבות שעשויות לעניין אותך
קרין מרום

קרין מרום

אני קרין. חיה ונושמת עיצוב והום סטיילינג. המגזין הזה קם כדי לתת לכם טיפים, רעיונות, השראה וידע בשיפוץ הבית הקיים או בתכנון הדירה החדשה שלכם.

צריכים הום סטיילינג לבית?
השאירו פרטים לתיאום שיחה